Nie mogę zdać prawa jazdy

Co raz częściej na naszą skrzynkę mailową dostajemy pytania w stylu – „Nie mogę zdać prawa jazdy – jak w końcu je zdać?”. Po pierwsze, gorąco zachęcamy do zakupu naszego poradnika, który powstał właśnie po to, aby pomóc ludziom zdać prawo jazdy za pierwszym razem. Znajdziesz w nich praktyczne porady dla osób, które dopiero co zaczynają przygodę z kursem na prawo jazdy, ale i również dla tych, co nie mogą zdać prawa jazdy już za którymś podejściem z rzędu.
Po drugie, co również jest bardzo ważne, trzeba sumiennie i rzetelnie przykładać się do nauki. Najlepiej od samego początku, aby nie wypracować sobie niepotrzebnych złych nawyków oraz barier psychicznych. Zapraszamy do czytania!

jak zdać prawo jazdy poradnik

Z nami dowiesz się jak zdać prawo jazdy!

Egzamin na prawo jazdy, może okazać się dla Ciebie banalnie łatwy, w sytuacji kiedy będziesz wiedział jakich błędów nie popełniać – i na co zwracać szczególnie swoją uwagę.

Nie mogę zdać teorii na prawo jazdy

Przed egzaminem praktycznym, trzeba obowiązkowo najpierw zdać egzamin teoretyczny, który składa się z 32 pytań. Egzaminowany ma 25 minut, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i wytypować prawidłowe odpowiedzi. Na każde pytanie jest jedna prawidłowa odpowiedź i nie ma możliwości powrotu do wcześniejszego pytania. Suma możliwych punktów do zdobycia wynosi 74, a do zaliczenia egzaminu potrzebne jest co najmniej 68 punktów. Po zmianach przepisów, egzamin teoretyczny obecnie ważny jest bezterminowo. Tyle z części formalnej.

Najczęstszym błędem, które popełniają osoby ubiegające się o prawo jazdy jest odkładanie testów do rozwiązywania na ostatnią chwilę. W rezultacie podczas jeżdżenia „L” młody kierowca spotyka się z nerwowymi dynamicznymi sytuacjami, których nie rozumie ze względu na brak przyswojonych zasad kodeksu ruchu drogowego. Nie ma to dużego związku oczywiście z samym egzaminem teoretycznym, ale ma już konsekwencje w przypadku egzaminu praktycznego. Rekomendujemy, aby rozwiązywać testy systematycznie, już od samego początku zapisania się na nauki jazdy.

Konsekwencją braku systematycznego rozwiązywania testów jest nauka na ostatnią chwilę i na tzw. „pamięć”. W przypadku takiej liczby pytań, która obecnie jest w bazie jest to zupełnie nieskuteczna metoda, a podczas egzaminu państwowego dojdzie dodatkowo stres, który sprawi, że wszystko nam się pomiesza. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest sięgnięcie do przepisów prawa ruchu drogowego i systematyczne rozwiązywanie testów wsparte samodzielnym myśleniem.

Sprawdź też: Jak zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Nie mogę zdać prawa jazdy przez stres

Nie mogę zdać prawa jazdy 1

Stres jest nieodłącznym elementem każdego egzaminu na prawo jazdy. Jeśli będziemy w stanie go opanować – to nie tyle, co nam zaszkodzi, a naturalnie pomoże. Po to zresztą w fizjologii człowieka się znajduje.

Kwestia, aby móc w pewnym momencie zneutralizować go oraz w pełni skupionym zdać egzamin praktyczny. Głównym kluczem na pozbycie się stresu, jest po prostu od samego początku sumienne przykładanie się do nauki jazdy. Im bardziej będziemy pewni siebie na drodze, tym egzamin praktyczny nie będzie dla nas aż tak dużym bodźcem stresującym.

Co innego, kiedy mamy problemy, np. z pewnymi manewrami, czy to z parkowaniem prostopadłym, czy też zawracaniem. Będąc osobą nie do końca przygotowaną na egzamin to naturalne, że będziesz stresował się dwa razy więcej. Konkretne porady o tym, jak pokonać stres na egzaminie znajdziesz w naszym poradniku.

Nie mogę zdać egzaminu na prawo jazdy

nie mogę zdać prawo jazdy obrazek 1

Przede wszystkim – uwierz w siebie. Nie powtarzaj sobie jak mantry „nie mogę zdać prawa jazdy, nie zdam egzaminu itd…” Zdasz w końcu egzamin na prawo jazdy I jestem w stanie Ci to zagwarantować, ale nie możesz się poddawać. Zobacz, ile osób na ulicy posiada prawo jazdy, to nie jest rzecz nie do przeskoczenia.

Oczywiście egzamin na prawo jazdy nie jest też jakąś super łatwą czynnością do zaliczenia. Jedni mają większe predyspozycje do opanowania czynności psychoruchowych, a inni są uzdolnieni w innym kierunku. Nie traktuj podejścia na egzamin na prawo jazdy ambicjonalnie. Po prostu przygotuj się do niego sumiennie. Jeśli nie czujesz się pewnie jeszcze za kółkiem to wykup kilka dodatkowych godzin w dobrym ośrodku szkoleniowym.

Dobry instruktor to połowa sukcesu, w zaawansowanym stadium nauki, dwie dodatkowe godziny mogą sprawić przełom w Twojej nauce. Jeśli chcesz zdać egzamin na prawo jazdy bezproblemowo, możesz również skorzystać z naszego poradnika. To nie jest kolejny ebook z trywialnymi poradami. Jest to obszerny i skuteczny poradnik, który pomoże Ci w łatwy sposób pokonać swoje trudności i przygotować się do egzaminu.

To jedna z wiadomości, które dostaliśmy również od naszej użytkowniczki. Prosimy również o wysyłanie więcej pozytywnych historii na nasz adres mailowy, dodaje nam to więcej zapału nad pracami przy ulepszaniu poradnika oraz naszą stroną internetową. 

 

Nie mogłam zdać prawa jazdy od dłuższego czasu, znajomi oraz rodzice namawiali mnie abym ciągle próbowała do skutku, co było wielkim błędem jak się okazało. Całe szczęście, że trafiłam na Wasz poradnik i zdałam sobie sprawę, jakie błędy popełniłam podczas kursu. Wystarczyło poświęcić kilkadziesiąt minut na lekturę, kwadrans na refleksje i kilka dodatkowych godzin nauki sprawiło, że zdałam egzamin na prawo jazdy pozytywnie. Chciałabym po prostu Panu podziękować bo jestem prze szczęśliwa! Dziękuje za ten poradnik i pozdrawiam!

Zostaw wiadomość