Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Kończy Ci się polisa komunikacyjna dla Twojego samochodu? A może właśnie kupiłeś nowe auto i zastanawiasz się poważnie nad tym, gdzie najlepiej jest je ubezpieczyć? Choć rynek ubezpieczeniowy jest obecnie bardzo rozbudowany, to faktycznie podjęcie ostatecznej decyzji bywa bardzo trudne. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochodów, aby zaoszczędzić i czuć się pewniej na drodze. 

Cena a zakres polisy – czy tanie ubezpieczenie może być pewne?

Wszystko zależy od tego, jakiej konkretnie ochrony potrzebujesz. Jako właściciel auta na pewno będziesz zainteresowany OC. Jest to jedyna polisa komunikacyjna, której posiadanie jest obowiązkowe. W przypadku OC faktycznie możesz kierować się tylko i wyłącznie ceną. Najtańszej ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej będzie równie dobre, jak to najdroższe. Wynika to z faktu, że zakres ochrony oraz sumy ubezpieczeniowe są regulowane przepisami.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? 1

Sytuacja zmienia się diametralnie wtedy, gdy chcesz kupić Auto Casco, Assistance czy NNW. Te polisy komunikacyjne nie są obowiązkowe, a firmy ubezpieczeniowe mają wolną rękę w ustalaniu ich zakresu, sum gwarancyjnych czy regulaminów. Tutaj musisz skupić się więc przede wszystkim na parametrach. Najpierw dopasuj ochronę pod własne potrzeby, a dopiero później zacznij porównywać ceny.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? 2

U agenta lub przez internet – gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Kontakt z agentem ubezpieczeniowym lub skorzystanie z internetowej oferty direct wydaje się obecnie najbardziej słusznym rozwiązaniem. Czy jednak faktycznie tak jest?

Skorzystanie z pomocy daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że polisa została skonfigurowana pod konkretne potrzeby. Niestety jednak agent praktycznie zawsze reprezentuje tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe. Decydując się na to rozwiązanie nie masz żadnej pewności, czy za swoje ubezpieczenie po prostu nie przepłacasz. Prześwietlenie jednej tylko oferty to zdecydowanie za mało, aby tanio kupić polisę.

Rozwiązanie direct daje już pewne pozory porównania wielu ofert. Popularne dzisiaj kalkulatory OC i AC są na pewno bardzo wygodne. Bez wychodzenia z domu można w kilka minut sprawdzić ubezpieczenia od różnych firm. Mając zestawienie łatwo i szybko wybiera się najatrakcyjniejszą ofertę. Kalkulatory nadal jednak nie dają możliwości prześwietlenia całego rynku. Zazwyczaj porównują one propozycje od kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Co gorsza, wyliczone opcje mogą okazać się niezgodne z rzeczywistością. Gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę, często okazuje się, że trzeba zapłacić jednak więcej.

Ubezpieczenie auta we własnym banku

Kolejna z dostępnych opcji to skorzystanie z oferty banku. Wiele z nich współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi, oferując własnym klientom polisy na preferencyjnych warunkach. To jednak wcale nie oznacza, że w innym miejscu nie da się znaleźć tańszego ubezpieczenia. Ponownie ograniczasz się tylko do jednej oferty i nie możesz mieć pewności, że jest ona najtańsza.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? 3
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? 4

Zakup nowego auta – czy warto ubezpieczyć je w salonie?

Jeśli stałeś się właścicielem dosłownie nowego samochodu, prosto z salonu, to na pewno dostałeś już propozycję jego ubezpieczenia. Każdy diler ma w swojej ofercie kilka pakietów ubezpieczeniowych. W przypadku nowego pojazdu faktycznie warto dokładnie przyjrzeć się tej propozycji. Dealerzy często zachęcają swoich klientów do zakupu auta wyjątkowo tanimi ubezpieczeniami. Nie ma co ukrywać, nowe samochody zawsze są drogie pod kątem polis komunikacyjnych. Nadal jednak rekomendujemy, aby sprawdzić propozycje z rynku i zrobić sobie zestawienie.

Gdzie w takim razie najlepiej ubezpieczyć swój samochód?

Każda z powyższych opcji ma swoje zalety, ale także i wady. Co gorsza, w każdej z nich występuje dokładnie ten sam problem – brak możliwości rzetelnego prześwietlenia rynku. Chcesz wiedzieć, co w takim razie najlepiej zrobić?

Zdecyduj się na pomoc doświadczonej multiagencji i sprawdź ofertę na ubezpieczenie samochodu.  Firmy te współpracują z większością ubezpieczycieli działających na polskim rynku. Dzięki temu masz niepowtarzalną okazję dokładnego sprawdzenia, co ciekawego może zaproponować każdy z nich. Uwierz, że zdziwisz się bardzo, jak duże mogą być różnice w cenach dla tylko jednej polisy. W vleasing znajdziesz również ofertę na ubezpieczenie motocykla i skutera.

Zostaw wiadomość